Leczenie stopy końsko-szpotawej

Szanowni Państwo, w związku z dużą liczbą zapytań, uprzejmie informuję, że istnieje możliwość leczenia stopy końsko-szpotawej w Gabinecie Sport Medicum. Spełniamy wszystkie standardy bezpieczeństwa obowiązujące z powodu pandemii Covid-19.

Leczenie obejmuje cykliczne, cotygodniowe zakładanie gipsu. Gabinet jest w pełni wyposażony pod kątem dostępności gipsów i koniecznych podścielisk pod gips. Sam zabieg gipsowania przeprowadzany jest przeze mnie w asyście doświadczonego technika gipsowego. 

Każdorazowa wizyta składa się z omówienia stopnia nasilenia wady  i  oceny postępów leczenia. Etap tenotomii ścięgna Achillesa przeprowadzany jest w warunkach bloku operacyjnego szpitala Ortopedicum w asyście anestezjologa. Po zabiegu rodzice otrzymują precyzyjne wytyczne co do zakupu najlepszej ortezy zgięciowo-derotacyjnej oraz najskuteczniejszych butów. Przez cały okres leczenia możecie Państwo liczyć na pełny kontakt mailowo-telefoniczny w razie pojawiających się wątpliwości.

Wady stopy dziecięcej należą od dawna do spektrum moich zainteresowań. Mam duże doświadczenie w leczeniu stopy końsko-szpotawej.  Prowadzę leczenie w ścisłej zgodności z protokołem Ignatio Ponsetiego. Umiejętność prawidłowych redresji i zakładania opatrunków gipsowych zdobywałem na kursach w Polsce, we Włoszech, Izraelu i Grecji u pionierów tej metody (Jose Morcuende, Federico Canavese, Dimeglo, Marek Napiontek). Od 14 lat stosuję tę metodę w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. 

Koszt wizyty z założeniem gipsu to 250 zł. 

Rejestracja pod nr tel. 571 214 037.

Zapraszam pacjentów z nawrotami stopy końsko-szpotawej oraz innymi wadami wrodzonymi stóp. Zaznaczam, że leczę i operuję dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia.